Category Archives: LDK Rugova

Çka tha Bujar Bukoshi per presidentin Rugova ne vitin 2005 ?

IMG_0265-0.JPG

Bujar Bukoshi pikërisht nëntë vjet më parë, më 3 shkurt 2005, kishte dhënë një intervistë për gazetarin Burim Etemaj të Gazetës Epoka e Re, ku kishte deklaruar se Ibrahim Rugova, atëherë President, ishte në duar të mafisë. Uka, djali i

TRI DETYRA PROGRAMORE PËR LDK në PËR ZGJEDHJET NACIONALE

1975200_10152091973238853_315661127_n

Të shkruhet për parti politike është njësoi sikur të rrahet uji në havanë si thotë një fjalë popullore, por me që ne shqiptarët ende përpelitemi për dhe rreth pluripartizmit mendoi se e meriton që megjithatë të fokusohemi edhe rreth partive.

Në mbrojtje të dinjitetit të familjes dhe të UÇK-së, GANI GECI grushton XHAVIT HALITIN

1975200_10152091973238853_315661127_n

Nën presionin e dështimit të emisionit në RTK, Xhavit Haliti në një pushim mes seancash të Parlamentit të Kosovës, të martën më 20.10.2009, në kafenenë e Parlamentit të Kosovës, i shoqëruar nga Vlora Çitaku, ulen në tavolinën e Gani Gecit, me

LDK i dhuron Baton Haxhiut 180.000 €

1975200_10152091973238853_315661127_n

Isa Mustafa ka filluar promovimin e tije në zgjedhjet e ardheshme qe pritet te mbahen në qeshore dhe si duket e ka ndermend të shpenozoj shuma marramendese në fushaten e cila tash më ka filluar për shumë nga kreret e

LDK-ja e mërgatës mbajti gjallë shtetin dhe financoi luftën e armatosur

11111111111111

Shkruan; Xhevat Rexhaj Dega e LDK-së në Zvicerr ishte shtëpija e dytë e Presidentit Rugova në rrugëtimin e tij për pavarësin Nën organizimin e Nëndegës së LDK së së Solothurnit, dhe nën udhëheqjen e dy aktivistëve të saj Z. Shaqir

Fatmir Sejdiu: Ata që më qëndruan afer më tradhtuan

rugava dhe sejdiu

“Unë e kam thënë disa herë se LDK është shtëpia ime. Unë mendoj që njerëzit që kanë “ndihmuar” të ndodhin ato që kanë ndodhur edhe në Gjykatën Kushtetuese edhe më pas me zhvillimet në parti kanë menduar se unë do të

Eqrem Kryeziu: Udhëheqja kolektive është model i Titos-turp për LDK-në

page

Prishtinë, 2 prill 2005 – Nënkryetari i LDK-së dhe kryetar i KK të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, ka thënë për numrin e sotëm të gazetës “Lajm” se është turp për LDK-në që të huazojë modele të udhëheqjes kolektive, të cilat modele