Tag Archives: Fark

Armend Zemaj: VALLJA QË NUK NDALET

foto

  21 Qershor 1998, datë e rëndësishme në historinë e Luftës për Lirinë e Kosovës. Kujtim për të gjithë të rënët e lirisë të cilët 17-të vite më pare u bënë pjesë e datës më të lavdishme të luftës për

Fundi i spekulimeve për betejen e Loxhës një ndër betejat më të lavdishme të njesive operative të Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës.

ooooooooooooooooooooooooooo

“Për komandant suprem e njohëm presidentin historik Ibrahim Rugovën”   Shkruan: Major Nazif Ramabaja Pas 14 viteve po i njëjti udhëheqës politik bën biseda me djalin e Milosheviqit, Ivica Daçiqin dhe takohet me përpiluesin e programit të radikalëve serb Tomislav

Pse dhe kush e vrau kolonel Ahmet Krasniqin

1

Shkruar nga Prof. Nazmi Musa Duke i bërë një vështrim skenës politike në Kosovë e për më tepër në Shqipëri,në vendin ku ndodhi atentati në Ministrin e Mbrojtjes së Republikës së Kosovës,kolonel Ahmet Krasniqin,njëkohësisht edhe Komandant i Shtabit të Përgjithshëm

Akademi përkujtimore për presidentin Rugova dhe për kolonel Tahir Zemajn

image

LDK në Gjermani, nëndega Niedersachsen Organizon Lidhja Demokratike e Kosovës, dega në Gjermani, në bashkëpunim me nëndegën e LDK-së, në Niedersachsen, në përvjetorin e VII, të shkuarjes në amshim, organizon akademi përkujtimore, për të nderuar, jetën dhe veprën, e, arkitektit