Tag Archives: Forca e Armatosur e Republikes se Kosoves

Armend Zemaj: VALLJA QË NUK NDALET

foto

  21 Qershor 1998, datë e rëndësishme në historinë e Luftës për Lirinë e Kosovës. Kujtim për të gjithë të rënët e lirisë të cilët 17-të vite më pare u bënë pjesë e datës më të lavdishme të luftës për

Fundi i spekulimeve për betejen e Loxhës një ndër betejat më të lavdishme të njesive operative të Forcave të Armatosura të Republikës së Kosovës.

ooooooooooooooooooooooooooo

“Për komandant suprem e njohëm presidentin historik Ibrahim Rugovën”   Shkruan: Major Nazif Ramabaja Pas 14 viteve po i njëjti udhëheqës politik bën biseda me djalin e Milosheviqit, Ivica Daçiqin dhe takohet me përpiluesin e programit të radikalëve serb Tomislav

Presidentin Rugova e njihnim si kryekomandant të FARK-ut

i

Shkruan: major Nazif Ramabaja Portreti i atdhetarit Mëhill Berisha Posaçërisht më mbetet në kujtesë pjesëmarrja e eprorëve ushtarak institucionalist për dhënien e lamtumirës së fundit të arkitektit të pavarësisë së Kosovës dhe vizionarit, presidentit Rugova. Në këtë shkrim do të