Category Archives: LDK Rugova

Isa Mustafa nuk e pagoj faturen e Tahir Zemajt

napeto-isa-mustafa-ometa-pregovore-1999576-velika

Kryetari i Lidhjes Demokratike dhe njëherit Kryeministri i Kosoves Isa Mustafa, nuk ishte treguar dorëlirë më kolonel Tahir Zemajn, gjatë kohës sa ka qenë ministër për Financa në Qeverinë e Kosovës në mërgim. Këtë e ka argomentuar arkëtari i deges

Dokumentari për vrasjet në Familjen Musaj

foto

Vrasjet politike të pas luftës që kishin ndodhur në Kosove më së shumti kishin prekur rrafshin e Dukagjinit, e një nder familjet që kishin pësuar më së shumti është Familja Musaj nga Strellci. Partit e daluara pas luftes i pengonte se

Teuta I Rugova në Amerikë takon mikun e babait dhe të Kosoves Eliot Engel

teuta

E bija e Presidentit  Rugova, deputetja e Kuvendit të Kosovës, Teuta Rugova, të enjten në mesdrek pati një takim të ngrohtë në Rejbërn Office Bilding të Kongresit Amerikan, në kryeqytetin e SHBA – ve, Washington DC,  kongresitin Eliot Engel, i

SHEFQET DIBRANI: ESE PËR VRASJEN E XHEMAIL MUSTAFËS

doni

AI U VRA VETËM PSE KISHTE VIZION TË QARTË POLITIK Xhemail Mustafa u vra vetëm pse kishte vizion të qartë politik, vetëm pse ka mbrojtur postulatin e pavarësisë, vetëm pse ishte njëri nga themeluesit e LIDHJËS DEMOKRATIKE TË KOSOVËS dhe

Gani Geci: Sot bëhen 14 vjet nga atentati ndaj meje dhe Besim Dajakut e Bekim Kastratit

bekim-kastrati

Gani Geci ka rikujtuar daten e 19 tetorit te vitit 2001 kur ne nje prit te organizuar ne hyrje te Skenderajt u vrane Besim Dajaku truperoje e presidentit Ibrahim Rugova dhe Bekim Kastrati, gazetar i gazetes Botasot, me ç’rast u

(Video) Fjalimi i Anton Kolaj në darken për Pavarësi të organizuar nga Joseph J. DioGuardi

flamuri Dardan

Ish senatori Joseph J. DioGuardi më daten 28 prill 1990 kishte organizuar darken për Pavarësi të Kosoves, ku ishin të ftuar e gjith elita politike Shqiptare në Shearton të New Your Në kete takim Dr. Ibrahim Rugova u vequa nga Amerikanet

Si i kishte përjetuar Ibrahim Rugova sulmet e 11 shtatorit

doni

Presidenti Ibrahim Rugova, në një fjalim të tij, me rastin e 1 vjetorit të sulmit terrorist mbi kullat binjake kishte rrëfyer për ndjenjat e tij pasi kishte kuptuar se çfarë kishte ndodhur. Në përvjetorin e parë të kësaj ngjarjeje, që

PAVARËSIA E KOSOVËS E KA SIGLEN “LDK”

doni

Kryesia e Degës së LDK-së në Zvicër, nën udhëheqjen e nënkryetarës zonjes Zize Pepshi, mbajti një mbledhje solemne me rastin e 7 shtatorit 1990, ditës kur në Kaçanik është miratuar Kushtetuta e Republikës së Kosovës. Një fjalë rasti e mbajti

Melihate Tërmkolli: “Me mua nuk të shkon, se ta bëj si Smajl Hajdarajt”

melihate_termkolli_475526

Pejë, 12 nëntor 2006– Nëntë orë u shkuan huq delegatëve të Kuvendit të Gjashtë Zgjedhor të Degës së Lidhjes Demokratike në Pejë. Pika e fundit e rendit të ditës, në të cilën duhej zgjedhur kryetari i ri i kësaj dege,

Milazim Krasniqi: Ja detaji i plotë i bisedës mes Ibrahim Rugovës dhe Voren Zimermanit

milazim krasniqi

Ashtu edhe siç pati shkruar para pak çastesh analisti dhe profesori universitar Milazim Krasniqi, ka publikuar në një postim të gjatë në profilin e tij në Facebook, detajin e bisedës mes ish presidentit Rugova dhe Voren Zimermanit. Ky është teksti

Çka tha Bujar Bukoshi per presidentin Rugova ne vitin 2005 ?

IMG_0265-0.JPG

Bujar Bukoshi pikërisht nëntë vjet më parë, më 3 shkurt 2005, kishte dhënë një intervistë për gazetarin Burim Etemaj të Gazetës Epoka e Re, ku kishte deklaruar se Ibrahim Rugova, atëherë President, ishte në duar të mafisë. Uka, djali i

TRI DETYRA PROGRAMORE PËR LDK në PËR ZGJEDHJET NACIONALE

1975200_10152091973238853_315661127_n

Të shkruhet për parti politike është njësoi sikur të rrahet uji në havanë si thotë një fjalë popullore, por me që ne shqiptarët ende përpelitemi për dhe rreth pluripartizmit mendoi se e meriton që megjithatë të fokusohemi edhe rreth partive.

Në mbrojtje të dinjitetit të familjes dhe të UÇK-së, GANI GECI grushton XHAVIT HALITIN

1975200_10152091973238853_315661127_n

Nën presionin e dështimit të emisionit në RTK, Xhavit Haliti në një pushim mes seancash të Parlamentit të Kosovës, të martën më 20.10.2009, në kafenenë e Parlamentit të Kosovës, i shoqëruar nga Vlora Çitaku, ulen në tavolinën e Gani Gecit, me

LDK i dhuron Baton Haxhiut 180.000 €

1975200_10152091973238853_315661127_n

Isa Mustafa ka filluar promovimin e tije në zgjedhjet e ardheshme qe pritet te mbahen në qeshore dhe si duket e ka ndermend të shpenozoj shuma marramendese në fushaten e cila tash më ka filluar për shumë nga kreret e