Isa Mustafa nuk e pagoj faturen e Tahir Zemajt

napeto-isa-mustafa-ometa-pregovore-1999576-velika

Kryetari i Lidhjes Demokratike dhe njëherit Kryeministri i Kosoves Isa Mustafa, nuk ishte treguar dorëlirë më kolonel Tahir Zemajn, gjatë kohës sa ka qenë ministër për Financa në Qeverinë e Kosovës në mërgim.

Këtë e ka argomentuar arkëtari i deges së LDK-s në Gjermani, Emrush Çeku, duke sjellë si dëshmi një faturë të shpenzimeve telefonike të bërë nga Zemaj gjatë luftës e të cilën Mustafa nuk kishte pranuar që ta paguaj.
Çeku ka shpjeguar se shuma e asaj fature ka qenë 114.471 marka gjermane dhe është paguar krejt vonë me rata në valutën euro nga vetë ata që e kanë blerë telefonin për Zemajn.
Telefoni satelitor, sipas Çekut, ishte blerë nga Qëndra për Informim e Kosoves më seli në Shtutgart, bashkë më gjashtë telefona të tjerë/Rugovistat.AL

 

Fatura e shpenzimeve telefonike.

740990_516349948410438_1047971209_o